Europejskie stowarzyszenie na rzecz poprawy jakości sprzętu sportowego

Sport to nasz sposób na zycie.
Ćwiczenia to nasza pasja !

Jaki jest cel stowarzyszenia?

Obecnie na rynku dostępna jest bogata oferta różnego rodzaju sprzętu do ćwiczeń. Inwestując w zakup urządzeń do użytku domowego, trzeba poświęcić nieraz kilka godzin zanim wybierze się dobry sprzęt. Co gorsza, cena przestała być już wyznacznikiem jakości i często zdarza się, że kupując nawet droższy model trafiamy na bubel. A przecież jakość sprzętu wpływa nie tylko na komfort, ale też na efektywność i bezpieczeństwo naszych ćwiczeń.

Dlatego właśnie powstało Europejskie Stowarzyszenie na Rzecz Poprawy Jakości Sprzętu Sportowego „Profeon”. Naszym celem jest kontrola i ocena sprzętu sportowego, przeprowadzanie niezależnych testów i zamieszczanie profesjonalnych opinii. Będziemy porównywać oferty różnych producentów i szukać najlepszych sprzętów sportowych w danej kategorii cenowej.

Zależy nam na propagowaniu aktywności fizycznej. Chcemy zarazić innych naszą pozytywną energią i pasją do ćwiczeń. A pierwszym krokiem bardzo często jest odpowiedni wybór sprzętu.

Producenci w opisach przyznają swoim produktom gwiazdki. Zazwyczaj są one niezgodne z prawdą. Jeżeli pod wpływem opisu kupimy urządzenie gorszej jakości lub nieadekwatne do naszych potrzeb, najczęściej zniechęcamy się i przerywamy regularny trening. Zamiast radości ze sportu, pojawia się irytacja, a sprzęt uznany zostaje za zbędny mebel. By ustrzec wszystkich przed rozczarowaniem, będziemy przyznawać własne gwiazdki, a każda z nich poparta będzie rzeczywistą wartością użytkową. Bierzemy na siebie odpowiedzialność wydawania niezależnych sądów i opinii.