Europejskie stowarzyszenie na rzecz poprawy jakości sprzętu sportowego

Sport to nasz sposób na zycie.
Ćwiczenia to nasza pasja !

Na jakiej podstawie przyznajemy nasze gwiazdki?

Stowarzyszenie PROFEON prowadzi własną, niezależną i uczciwą klasyfikację jakości sprzętu sportowego. Jako członkowie Stowarzyszenia jesteśmy życiowo i zawodowo związani ze sportem. Chcemy wykorzystać naszą wiedzę i doświadczenie, by dostarczać Wam rzetelnych i prawdziwych informacji na temat różnych parametrów urządzeń i akcesoriów używanych w sporcie, a przez to pomagać Wam dokonywać wyborów i zadbać o Wasze bezpieczeństwo w czasie ćwiczeń.

 1. Jak oceniamy sprzęt?

  Grupa ekspertów, wyłonionych spośród członków Europejskiego Stowarzyszenia na Rzecz Poprawy Jakości Sprzętu Sportowego PROFEON, poddaje ocenie różne rodzaje sprzętu sportowego, każdemu przyznając ocenę w skali od 1 do 10. Na końcową ocenę danego urządzenia składa się średnia ocen przyznawanych według następujących kryteriów:

  • - Jakość materiałów,
  • - Precyzja wykonania,
  • - Estetyka wykonania,
  • - Bezpieczeństwo ćwiczącego,
  • - Komfort ćwiczącego,
  • - Stosunek ceny do jakości,
  • - Gwarancja.

  Wyznacznikiem oceny dla każdego z ww. kryteriów jest liczba gwiazdek: od 1 do 10. Służą one następnie do obliczenia średniej ocen dla danego sprzętu. Uśrednione oceny wyznaczają pozycję produktu w naszych rankingach dla poszczególnych kategorii sprzętu. Urządzenia z najwyższą liczbą gwiazdek, które zajęły pierwszą lokatę, wyróżniane są naszym Złotym Medalem Jakości Profeon.

  Staramy się, by nasze oceny były maksymalnie profesjonalne i rzetelne, dlatego każdy skontrolowany przez nas produkt opatrujemy specjalną wspólną opinią ekspertów.

 2. Czy oceny są obiektywne i niezależne?

  Europejskie Stowarzyszenie na Rzecz Poprawy Jakości Sprzętu Sportowego PROFEON to organizacja non profit, skupiająca ekspertów i pasjonatów sportu. Stowarzyszenie opiera swoją działalność na dobrowolnej pracy swoich członków. Nasze działania ukierunkowane są na realizację celów statutowych. Cenimy sobie swoją niezależność i nie ulegamy wpływom żadnych firm lub marek.

 3. Mam własne propozycje. Jak mogę je przekazać?

  Szanujemy również Twoją osobistą opinię, dlatego udostępniamy Ci nasz adres e-mail: biuro@profeon.eu. Jeżeli chciałbyś zaproponować urządzenie, które Twoim zdaniem powinniśmy poddać ocenie lub masz inne uwagi do naszego rankingu – napisz do nas! Dziękujemy za wszystkie głosy od Was - są one dla nas niezwykle cenne.